+38067 48 55 333 RSS Помочь

Закон про діяльність капеланів в тюрмах

Тюремний капелан

Президент підписав Закон про діяльність капеланів у тюрмах

Президент України підписав Закон, які регулює діяльність священнослужителів (капеланів) в закладах Державної пенітенціарної служби.

Закон №419-VIII "Про внесення змін в деякі законодавчі акти України відносно регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах і закладах, які відносяться до сфери управління Державної пенітенціарної служби України» був прийнятий  Верховною Радою України 14 травня 2015 року.

Закон регулює питання діяльності священнослужителів в пенітенціарній системі, а саме: вводить пастирську опіку осуджених і осіб, які взяті під варту, здійснення якої покладається на священнослужителів (капеланів), уповноважених релігійними організаціями, статути яких зареєстровані в установленому законом порядке. Закон також закріплює недоторканність і охорону законом таємниці сповіді осуджених і осіб, взятих під варту.

Організація пастирської опіки осуджених передбачає створення в пенітенціарній системі дорадчого органу для здійснення координації пастирської опіки осуджених, порядка спеціальної підготовки священнослужителів і можливості відвідування капеланами закладів виконання покарань.

Згідно закону, адміністрація закладів виконання покарань повинна забезпечити конфіденційність зустрічей осуджених зі священнослужителями і сприяти в організації заходів пастирської опіки осуджених.

В той же час, згідно цього закону, міри пастирської опіки не повинні порушувати встановлений законом і іншими нормативно-правовими актами порядок виконання і відбуття покарань.

Миссия: 
Разное